facebook

Штраф до 34 тисяч гривень! У Зеленського прийняли жорсткий закон. Це торкнеться всіх водіїв

Закон передбачає введення штрафів до 34 тисяч гривень за перевищення допустимої ваги вантажу транспорту.

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №1047 про збільшення штрафів за перевантажені фури. Спочатку документ підтримали за основу 323 нардепи, а потім в цілому 331, повідомляє 112.ua в середу, 11 вересня.

Автори законопроекту – вісім нардепів від Слуги народу на чолі з Олександром Кубраковим. Документ передбачає введення штрафів від 8,5 до 34 тисяч гривень за перевищення допустимої ваги вантажу транспорту. Сума санкції буде залежати від того, наскільки вага більша за норму:

– на 5-10% більше – штраф 8,5 тис. грн,

– на 10-20% – штраф 17 тис. грн,

– більш як 20% – штраф 34 тис. грн.

Гроші, отримані від сплати цього штрафу, мають намір перераховувати до державного дорожнього фонду.

Читайте також:  “Намагалась прорватись”: вдова атовця влаштувала скандал на марафоні Зеленського (відео)

Встановлюється, що відповідальність за таке порушення буде нести власник автомобіля (людина або компанія) або зареєстрований користувач. Якщо йдеться про авто на єврономерах – то людина, яка ввезла транспорт в Україну. Відмова сплатити штраф або оскарження відповідної постанови – причина заборонити в’їзд іноземцю в Україну.

Згідно із законопроектом, якщо водій пасажирського або вантажного транспорту проігнорував прохання зупинитися представника Держслужби з безпеки на транспорті – йому загрожує штраф 3400 гривень або позбавлення права керування на 3-6 місяців.

Перевантаження фури може бути зафіксоване автоматично. Тоді тому, хто вважається водієм, надішлють постанову про штраф поштою. Якщо водій хоче отримувати такі повідомлення на телефон або електронну пошту – йому потрібно звернутися в МВС.

Зазначимо, чинним законодавством за перевантаження фур передбачений штраф 510-680 гривень (ч.1 ст.132-1 Адмінкодексу).