Українці зможуть вийти на пенсію раніше: хто отримає достроковий відпочинок

КС скасував мінімальний пенсійний вік

Відтепер частина українців зможе раніше вийти на пенсію. Так, Конституційний Суд скасував мінімальний пенсійний вік для ряду працівників, пише “Хвиля”.

Як відзначається, суд визнав незаконним встановлення мінімального потрібного віку для нарахування пенсії за вислугу років. Відтепер робітники льотного і льотно-випробувального складу отримають пенсію раніше 50 років. Працівників сфери медицини, освіти, соціального забезпечення і театрально-концертні колективи зможуть оформити пенсію вже у 55 років.

Окрім цього, пенсію за вислугою зможуть отримати й громадяни, які працюють на шкідливих підприємствах та ті, хто втратив працездатність через умови роботи до настання пенсійного віку.

Читайте також:  “Для мене це покидьки і мерзоти”: екс-міністр Рева зробив скандальну заяву про українців. “Яке він має право?”

В КСУ зауважили, що норми закону № 1788 про підвищення на 5 років віку виходу на пенсію для жінок, а також збільшення на 5 років загального і спеціального стажу роботи, не відповідають конституційним принципам прав і свобод людини. Відтак, є незаконними.